tercüme hizmeti

Tercüme Bürosu

1472 Sok. No:24 Zeynep Hanım Apt. K:2 D:4 Alsancak İzmir

7-24 Tercüme

Hızlı ve etkili tercüme
Profesyonel hizmet

Blog Detay
TERCÜMANLAR İÇİN SSD ŞART

TERCÜMANLAR İÇİN SSD ŞART

SSD NEDİR VE NE İŞE YARAR?


Bilgisayarlarımızda programlarımızı, belgelerimizi, müziklerimizi ve bunun gibi dosyaları depolamak üzere bir sabit disk kullanırız. Bu birimin adı Hard disk (HDD) olarak geçer. Solid State Drive (SSD) ise bahsettiğimiz Hard disklerin yerini almaya başlayan ve Hard disklerden yaklaşık 5 kat daha hızlı olan bir depolama birimidir.

SSD’ler HDD’lere göre bilgisayarınızı ve uygulamalarınızı çok daha hızlı açar. Bilgisayarınızı ister tercüme yapmak ister oyun veya bunun gibi işler için kullanın, SSD farkını çok rahat bir şekilde hissedebileceksiniz. Ayrıca SSD’ler hareketli parçalara sahip olmadığından, sarsıntılara karşı HDD’lere göre daha dayanıklıdırlar.


SSD’lerin tek dezavantajı, bir problem olduğu zaman içindeki verileri kurtarmanın daha zor olmasıdır. Sizlere önerimiz işletim sisteminizi SSD üzerine kurmanız, HDD üzerinde ise önemli belgelerinizi tutmanızdır. Bilgisayarınızda hem SSD hem HDD kullanabilirsiniz. (veya harici hard disk)

SSD kurulumunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Youtube üzerinde pek çok kaynak mevcut. Eğer bu konuda aklınıza takılan bir problem olursa bizleri aramaktan çekinmeyin. Eğer İzmir’de iseniz veya İzmir’e gelebilecek durumdaysanız tercüme ofisi olarak sizlere teknik destek konularında da yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Yapılan Yorumlar

Yorum Yapan
Adem Dinlaz 12.10.2016

Bu hizmetinizden faydalanmak için neler yapmam gerekiyor acaba ...

Yorum Gönder