tercüme hizmeti

Tercüme Bürosu

1472 Sok. No:24 Zeynep Hanım Apt. K:2 D:4 Alsancak İzmir

7-24 Tercüme

Hızlı ve etkili tercüme
Profesyonel hizmet

Blog Detay
TERCÜMANLAR İÇİN PROGRAMLAR

TERCÜMANLAR İÇİN PROGRAMLAR

Tercüme sektöründeki en önemli konu, müşterilerimize kaliteli ve olabildiğince hızlı hizmet vermektir. Hepimiz insan olduğumuz için bazı zamanlarda daha fazla dinlenmeye ihtiyaç duyarız. Bu dinlendiğimiz sürede sadece bedenen dinlenebiliyoruz çünkü hala bizi bekleyen işler ve müşteriler var. İşte burada sizlere bahsedeceğimiz uygulamalar sayesinde dinlenirken kafanıza bu tarz şeyleri olabildiğince az düşünmeye başlayacaksınız. Bu uygulamalar tercümelerinizi daha hızlı ve doğru yapmanıza yardımcı olur. Tabii her şeyi programların eline bırakmamakta fayda var. Smyrna Tercüme Bürosu olarak sizler için hazırladığımız en önemli uygulamaları anlatmaya başlayabiliriz.


1. Microsoft Word, Excel, Powerpoint, Adobe PDF Reader

Tercüme işleriyle ilgilenmek istiyorsanız ilk önce bu programların temellerini atmanız gerekiyor. Genel olarak birçok işinizi bu programlar ile yapacaksınız. Youtube üzerinde bu programların kullanımı ile ilgili sınırsız kaynak mevcut. Eğer bu programlarla ilgili destek almak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.

 

2. SDL Trados

Tercümanların işini çok fazla hızlandıran bu programın fiyatı çok fazla olsa da size kazandırdığı zamana değdiğini düşünüyoruz. Bu program ile çevirilerinizi bir veri tabanına kaydedip içindeki kelimeleri veya cümleleri bir sonraki tercümenizde otomatik buluyor ve sizi hem tekrardan yazma zahmetinden kurtarıyor, hemde zaman kazandırıyor. Youtube üzerinden araştırarak programın nasıl kullanıldığı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

3. SDL Trados Çeviri Eklentisi

Bu eklenti Machine Learning(makine öğrenimi) kullanarak sizin önceki tercümelerinize göre otomatik çeviri yapıp sizi yazma zahmetinden kurtarıyor. 2.maddede belirttiğim gibi önceki tercümelerinizde kullandığınız cümlelere ve kelimelere bakıyor ve bu sefer sizin hiç çeviri yapmadığınız cümleleri de çevirmeye başlıyor. Yukarıda söylediğimiz gibi Youtube üzerinden araştırabilirsiniz.

 

4. Outlook

Birden fazla e-posta kullananlar için olmazsa olmaz programların başında geliyor. Bu program sayesinde tüm e-postalarınıza tek bir yerden erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede yine zaman kazanmış oluyorsunuz ve zaman hayattaki en önemli şeydir.

 

5. Antivirüs Programı

Tercümanlar çok fazla veri alışverişi yaptığı için bilgisayara virüs bulaşma olasılığı bir hayli artıyor. Eğer Windows 8.1 veya Windows 10 kullanıyorsanız içinde gelen Windows Güvenliği işinizi görecektir fakat Windows 7 veya altında olan bir işletim sistemi kullanıyorsanız(önerilmez) virüs programı kullanmanız şart. Herhangi bir antivirüs programı tavsiyesinde bulunmayacağız fakat bilgisayar hakkında fazla bilginiz yoksa mutlaka antivirüs programı edinmelisiniz.

 

6. Hızlı Belge Bulma

Windows'un kendi dosya arama sistemini kullanırken belge bulmak zor olabiliyor. Bu yüzden bilgisayarınıza ek bir dosya arama yazılımı kurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu programların başında Wise JetSearch ve Search Everything programları yer alıyor. İnternetten daha detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Yorum Yapan
Adem Dinlaz 12.10.2016

Bu hizmetinizden faydalanmak için neler yapmam gerekiyor acaba ...

Yorum Gönder